PILARKA TARCZOWA DO WYCINANIA WAD DPTW

Urządzenie DPTW służy do wycinania wad (przygotowania surowca do łączenia na mikrowczepy) w listwach drewnianych w obszarach znaczonych kredą fluoroscencyjną odczytywanych przez skaner luminescencyjny (firmy SICK) oraz do cięcia elementów na żądany wymiar ustawiony na panelu sterowniczym. Znaczenie obszarów listwy do wycięcia odbywa się ręcznie przez osoby selekcjonujące.
Materiał transportowany jest poprzez przenośnik rolkowy na przenośnik z pasem zębatym (światowego lidera w produkcji pasów firmy BRECO) w obszar cięcia. Po cięciu materiał zostaje transportowany na urządzenie odbiorcze (stół obrotowy, przenośnik taśmowy) również poprzez pas zębaty. Podczas transportu materiał jest dociskany do pasów poprzez zespół siłowników - co eliminuje występowanie poślizgów w czasie transportu.

Napęd pasów transportujących dokonywany jest poprzez precyzyjny i szybki serwonapęd (firmy STOEBER) co pozwala na uzyskanie dokładnego cięcia na wymiar. Na całością czuwa szybki sterownik firmy Mitschubischi. Sterowanie i wszystkie nastawy prowadzone są z dotykowego panelu operatorskiego.

Zastosowanie w urządzeniu systemu wygłoszeń oraz specjalnej piły zapewnia niski poziom emitowanego hałasu co jest niewątpliwą zaletą dla tego dla typu urządzenia.

 

Dane techniczno - eksploatacyjne
Grubość elementu wsadowego min./max. mm 15/65
Szerokość elementu wsadowego min./max. mm 40/220
Długość surowca wsadowego min./max. mm 1000/6000
Długość gotowego elementu min. mm 160
Średnica piły mm 450
Obroty wrzeciona piły obr/min. 3100
Prędkość transportera podającego m/min. 60(100)
Napięcie zasilające V AC 3/N/PE, 400V 50Hz
Napięcie sterujące V DC 24
Moc zainstalowana kW 7,0
Zasilanie instalacji pneumatycznej MPa 0,6
Zapotrzebowanie na powietrze w instalacji wyciągowej m3/h 1000
Wymiary urządzenia (dł. x szer. x wys.) bez stołu przygotowawczego mm 6000x1200x1500
Masa całkowita kg 1300
Opis PL 1
Opis EN 1
Opis RU 1
Zapytaj o produkt